Nástroje pre zjednodušenie prístupu

Skip to main content

05. september 2022

Ak chceš tento článok niekomu poslať, nech sa páči.

Otvorenie školského roka ako garden party ZUŠ


Krst vlastnej knihy, podcastu a nového videoklipu, piknikové deky a garden party. Takto vyzeralo otvorenie nového školského roka v ZUŠ Jána Albrechta.

ZUŠ Jána Albrechta pripravila začiatok školského roka v štýle, aký v jej vyše 30-ročnej histórii ešte nebol. Škola predstavila niekoľko autorských noviniek – vydala vlastnú knihu v troch verziách – ako podcast, videoknihu aj jej klasickú tlačenú podobu. Odpremiérovala aj vlastnú hymnu, ktorou sa stala pieseň „Keď zazvoní“. 
 
Zajačik Zuškáčik a čo sa stane Keď zazvoní
 
Kniha Zajačik Zuškáčik je o príbehu zajačika, ktorý sa náhodou dostane do školy, prechádza ňou a je prekvapený, čo všetko v škole deti robia. Stretne sa však s nepríjemným školníkom, ktorý ho naháňa a chce ho zo školy vyhodiť. Zajačika však stretne záhadná postava, ktorá ho pred prísnym školníkom ochráni. Kto je tou záhadnou postavou, to sa dozviete až na konci knihy. 
 


Rozdiel medzi tlačenou formou a jej videoverziou je v tom, že ilustrácie v digitálnej podobe nahradia videozáznamy zo školských podujatí.

 

ZUŠ Jána Albrechta na začiatku školského roka predstavila aj vlastný videoklip na pieseň „Keď zazvoní“. Autormi hudby a textu sú učitelia školy. Vo videoklipe vystupujú žiaci, ktorí predstavia všetky odbory školy.

 

Mohutné nasadenie žiakov aj učiteľov
 
Do projektu školskej hymny s videoklipom a knihy, ktorá má tri verzie, sa spolu zapojilo okolo 100 žiakov zo všetkých odborov a približne 15 učiteľov. Len na príprave podcastu knihy o Zajačikovi Zuškáčikovi sa podieľalo viac ako 20 žiakov. Pri videoknihe je to ešte viac. Ďalší žiaci sa pripojili do príprav tlačenej verzie knihy svojími ilustráciami.
 
Do výroby videoklipu sa zapojilo približne 50 žiakov z hudobného, tanečného a literárno–dramatického odboru. Dôkazom, že ide o nevšedný projekt je aj to, že pozvanie na spoluprácu prijali aj naši bývalí kolegovia.

Zápis žiakov a garden party po premiére
 
Po premiére knihy a školskej hymny sa začal zápis žiakov do nového školského roka, ktorý sa premenil na garden party. Škole sa tak vydaril zámer, že nástup do školy nemusí byť stresom pre rodičov ani žiakov.

05. september 2022

Ak chceš tento článok niekomu poslať, nech sa páči.